AKCESORIA OKIENNE

KLAMKI OKIENNE

W swojej ofercie posiadamy szeroką gamę tego asortymentu. Wbrew pozorom klamka odgrywa kluczową rolę, bowiem wpływa ona  na aspekt wizualny okna, a nawet pokoju. Bogata kolorystyka klamek umożliwia idealne dopasowanie. Rola klamki nie tylko ogranicza się do jej obracania celem otwarcia i zamknięcia okna. Wyposażona w kluczyk pełni funkcję zabezpieczającą przed włamaniem, a wyposażona w przycisk zabezpiecza okna przed otwarciem przez małe dzieci. 

 

NAWIENIKI OKIENNE

Niewielkie urządznie montowane w oknie, które zapewnia wentylację pomieszczenia poprzez doprowadzanie odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Stosowanie tego urządznie pozwala wyeliminować zjawisko skraplania się pary wodnej i powstawanie wilgoci, ponieważ zużyte powietrze wyprowadzane jest kanałami wentylacyjnymi na zewnątrz. Obecnie na rynku dostepne są dwa rodzaje tych urządzeń. Nawiewnik higrosterowany, który sam kontroluje poziom wilgotności we wnętrzu i automatycznie steruje wymianą powietrza. Nawiewnik ciśnieniowy, który działa podobnie jak poprzednio opisany natomiast jego praca zależy od różnicy ciśnienia. 

 

SZYBY

Głównym zadaniem szyb zespolonych jest powstrzymanie emisji energii cieplnej z wewnątrz na zewnątrz. Obecnie pakiety szybowe składają się z dwóch lub trzech szyb, z których jedna to szyba z napyloną, niedostrzegalną dla oka warstwą kombinacji metali szlachetnych, która ograniczania wydostawanie się ciepła z wnętrza, jednocześnie przepuszczając do pomieszczenia światło i energię słoneczną. Przestrzenie międzyszybowe wypełnia się gazem /Argonem lub Kryptonem/, który dodatkowo wpływa na obniżenie współczynnika przenikania ciepła K. Współczynnik przenikania ciepła wskazuje na ilość ciepła, tak więc, im niższy mamy ten współczynnik, tym konstrukcja lepiej  zabezpiecza nas przed stratami ciepła.

 

OKUCIA OKIENNE

W obecnej technologii do okien stosuje się okucia obwiedniowe zwane również obwodowymi. Montuje się je wewnątrz ramy na całym obwodzie skrzydła. Zastosowanie takiej konstrukcji gwarantuje zapewnienie odpowiedniej szczelności, co powoduje dokładne dociśnięcie skrzydła do jego ościeżnicy. Nowoczesne rozwiązania dają możliwość stosowania również dodatkowych wzmocnień do okuć okiennych, które będą zabezpieczały okna przed ich wyważaniem. 


Skawina ul. 29 Listopada 2A, tel. 12 256 05 44, Sklep otwarty Pn-Czw: 09.00-17.00, Pt: 10:00-18:00, Sob. 09.00-13.00
Kraków, Aleja Kijowska 66, tel: 500 846 071, Salon otwarty: Pn-Czw: 10.00-17.00, Pt: 10:00-18.00
Adres korespondencyjny: 30-350 Kraków, ul. Zachodnia 4/42
E-mail: biuro@oknopremium.pl