USŁUGI - Usługi

Świadczymy usługi w zakresie profesjonalnego montażu okien, drzwi, bram garażowych, rolet na terenie kraju jak i poza jego granicami. Nasze ekipy montażowe wyspecjalizowane są w zakresie "ciepłego montażu" okien. Tylko ciepły montaż okien, zapewni walory izolacyjne okien energooszczędnych. Montujemy również stolarkę w budynkach pasywnych w strefie ocieplenia. Do montażu okien używamy najwyższej jakości materiałów, takich producentów jak :SOUDAL, ILLBRUCK.

 

Ciepły trójwarstwowy montaż okien

Zasadnicza rożnica między "standardowym" a tak zwanym "ciepłym montażem" okien polega na sposobie wykonanania uszczelnień przestrzeni międzu murem konstrukcyjnym budynku, a ramą ościeżnicy okna. W "standardowym montażu" szczeliny dylatacyjne wypełniane są pianką poulirytanową po obwodzie okna. Natomiast w "ciepłym montażu" taką izolację poulirytanową dodatkowo zabezpiecza się foliami wodoodpornymi i paroprzepuszczalnymi od zewnątrz, a od wewnątrz foliami paroizolacyjnymi.

 

 

 

„Ciepły montaż” można wykonywać również, zastępując piankę i folię taśmami rozprężnymi o odpowiedniej charakterystyce.  Stosowanie w uszczelnieniach jedynie pianki poliurytanowej, jak to się ma w montażu „standardowym” jest rozwiązaniem najszybszym i najtańszym.  I ciągle najpowszechniejszym, nie oznacza to jednak, że jest to rozwiązanie najkorzystniejsze pod względem technicznym.

Walorem „ciepłego montażu” jest uzuskanie szczelności połączenia o ponad 75%, a w zakresie występowania niskich ciśnień, eliminacja zjawiska niekontrolowanej infiltracji powietrza przez to złącze. Standardowo przy ciepły montażu, wykorzystujemy ciepłe parapety, które wykonane są z twardego polistyrenu ekstrudowanego.

Ciepłe parapety zapewniają szczelność oraz trwałość montażu.  Są idealnym rozwiązaniem dla domów budowanych w technologii pasywnej, gdzie najważaniejszym aspektem jest poprawienie bilansu energetycznego budynku. Termoparapety w połączeniu z taśmą rozprężną idealnie izolują i doszczelniają przestrzeń pod oknami. Ciepły parapety charakteryzuje niska przewodność ciepłna, wysoka wytrzymałość na ściskanie oraz wysoka odprność na wnikanie wilgoci. Standardowym montaż nie posiada takich zalet.

Zatem nasuwa się pytanie czy warto wydać więcej za montaż o 75% szczelniejszy od „standardowego”? 
Warto! Dowodem na to jest techniczna przepaść dzielącą montaż „standardowy” od montażu „ciepłego”. 

 

Montaż okien w strefie ocieplenia - system MOWO

Czy system MOWO jest zgodny ze sztuką budowlaną? Wielu architektów słusznie krytykuje zjawisko wnęki okiennej, które od dawna występuje w wielowarstwowych, mocno izolowanych ścianach zewnętrznych. Można go jednak uniknąć, jeżeli okno będzie umieszczone w płaszczyźnie systemu izolacyjnego, przed litą ścianą.

System montażu okna wystającego, opracowany przez illbruck, jest niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem, wyróżnionym w roku 2012 nagrodą za nowatorstwo econStar. Jest to jedyny klejowy system, jaki przeszedł surowe testy prowadzone przez ift Rosenheim.

W systemie tym stosuje się dwa trójkątne profile. Rama montażowa PR007, wykonana z materiałów z recyklingu, mocowana jest wokół okna. Eliminuje to konieczność stosowania ogólnie kłopotliwego systemu kotew we wrażliwych ścianach z izolacją cieplną.

Nośność ramy (200 kg/m) jest całkowicie wystarczająca nawet w wypadku okien z szybami potrójnymi i nie wymaga użycia kotew. Uzupełnieniem systemu jest trójkrawędziowy klin izolacyjny PR008. Do szybkiego i niezawodnego uszczelnienia okna należy użyć uniwersalnej taśmy uszczelniającej TP652 illmod tripl.

 

Montaż okien w strefie ocieplenia - System JB-D

W dzisiejszym budownictwie mieszkaniowym coraz częściej stosuje się rozwiązania energooszczędne. Takie działania spowodowane są rosnącymi kosztami energii, a także powiekszający się efekt cieplarniany co ma wpływ na rynek budowlany. Coraz powszechniejsze stają się budowy domów nie tyle energooszczędnych co tzw. pasywnych, które maksymalnie mają obniżyć zapotrzebowanie energetyczne.

Jedenym z kilku najważniejszych elementów konstrukcyjno - wykończeniowych, w zakresie energooszczędności są okna
W tym wypadku, nie sam dobór okien, ale także sposób ich montażu jest bardzo istotny. W domach energooszczędnych oraz w domach pasywnych standardowo stosuje się montaż okien w tzw. świetle docieplenia, który polega na wysunięciu ramy okinnnej poza obręb murów. Montaż ten odbywa się przy użyciu odpowiednich kotew i konsol montażowych. 


Stosowanie systemu JB-D wpływa na poprawność wykonywania montażu okien, zgodnie z wytycznymi RAL oraz na przejęcie wszystkich występujących obciążeń dynamicznych. System JB-D pozwala na regulowanie w trzech płaszczyznach, wpływa to na kompensację różnic wymiarów budowlanych. Płaszczyznę montażu można wybrać dowolnie dostosowując ją odpowiednio do przewidywanego przebiegu izotermicznego.


Skawina ul. 29 Listopada 2A, tel. 12 256 05 44, Sklep otwarty Pn-Czw: 09.00-17.00, Pt: 10:00-18:00, Sob. 09.00-13.00
Kraków, Aleja Kijowska 66, tel: 500 846 071, Salon otwarty: Pn-Czw: 10.00-17.00, Pt: 10:00-18.00
Adres korespondencyjny: 30-350 Kraków, ul. Zachodnia 4/42
E-mail: biuro@oknopremium.pl